آخرین خبرها
خانه » اخبارعمومی » بیانیه:تحولات اسلام

بیانیه:تحولات اسلام

logoیانیه سازمان بسیج مهندسین خصوص تحولات اخیر جهان اسلام
تحولات و حوادث اخیر منطقه و جهان اسلام، نشانگر بیداری بیش از پیش مسلمانان جهان است. پس از آنکه نوزاد خاورمیانه جدید(طرح آمریکا) مرده به دنیا آمد، مستکبرین و صهیونیست ها طرح شوم دیگری را مبنی بر تجزیه کشورهای اسلامی رقم زدند. جداسازی جنوب سودان جزء آن بود که دست قدرت و غیرت الهی لبخند جدایی سودان را بر لبانشان خشکاند.
در سویی دیگر مردم مسلمان و با بصیرت تونس طی انقلابی سریع و طوفانی، دولت دیکتاتور بن علی که تحت حمایت مستقیم استبداد و مستکبرین بود را برکنار کردند، و پس از سال ها سلطه گری و استبداد که بر این کشور گذشت، درصدد تشکیل حکومتی جدید هستند. و حتی تفاله های دولت مستبد قبلی را نیز تحمل نمی کنند و امروز شاهدیم ابرقدرتهای پوشالی غرب که خود روزی حامی استبداد در تونس بودند مجددا دست منحوس یاریشان را به سوی مردم تونس دراز کرده اند و سعی بر آن دارند تا با تحمیل فردی دیگر چون رئیس جمهور مخلوع تونس، منافع خویش را در تونس حفظ نمایند.
گواه بر آنچه گفتیم حرکتها و جنبش های اخیر مردم مصر است، قیامی کم سابقه که مردم در آن درخواست خود را مبنی بر،کناره گیری دولت فاسد حسنی مبارک اعلام داشتند. این حرکت مردمی نوید بخش آزادی اسلامی وتولد خاورمیانه ی جدید با محوریت اسلام است. سرزمینی که به جهت اهمیت فوق العاده و ویژه اش برای ایالات متحده آمریکا ، اروپا و رژیم غاصب صهیونیستی پیچیدگی ها و هوشیاری های مخصوص به خود را می طلبد.
فروپاشی نظام دیکتاتوری در تونس و برخی دیگر از کشورهای اسلامی نشانگر این است که فقط حکومت هایی که بر پایه ارزشهای اسلامی و پشتوانه مردمی شکل گرفته اند می توانند استمرار و بقا داشته باشند. ودره ی سقوط و انقراض و انزوال در انتظار قدرتهای مستکبر است. دولت های دیکتاتوری چون بن علی ومبارک باید از این حوادث عبرت گرفته وبه خواست مردم خود احترام بگذارند که اگر بن علی و مبارک از تاریخ و زندگی ننگین شاه مخلوع ایران عبرت می گرفتند هرگز اشتباهات وی را تکرار نمی کردند وبه آمریکا وغرب دل خوش نمی کردند.
آمریکا و صهیونیسم و پیروانشان، امروز پس از شکست های پی در پی و مفتضحانه در جهان اسلام، روز به روز ضعیف تر و خوارتر گشته و دست قدرتمند عزم و اراده ی ملتهای مسلمان، مجرای حیات کثیفشان را در منطقه ی جهان اسلام به یاری خداوند به زودی زود قطع خواهد کرد. عصر کنونی عصر بیداری اسلامی در سراسر جهان است که نتیجه ی آن افول و زوال قدرت های کاذب و دیکتاتوری است که دست در دست استکبار نهاده و با استبداد بر مردم حکمرانی می کنند.
بسیج مهندسین استان البرز ضمن حمایت همه جانبه از قیام مردم مسلمان کشورهای اسلامی مانند مصر،تونس،یمن و… حمایت از مواضع گروه اخوان المسلمین مصر وجناب آقای راشد الغنوشی در تونس از مردم شریف و غیور این کشورها درخواست می کنیم ضمن حفظ روحیه ی انقلابی و مقاومتی خود که به برکت خون شهدای جهان اسلام ایجاد شده است ؛ با بصیرت و هشیاری و وحدت به دزدان انقلاب(منافقان ومزدوران) که از سوی عوامل استکبار بسیج گشته اند تا انقلابشان را از جاده ی اسلام ناب محمدی (ص) خارج سازند اجازه ی هیچگونه حرکتی ندهند و علاوه بر معیارهای امروز، سوابق وفعالیت های قبلی آنها را مد نظر قرار دهند.
وآری این است گوشه ای از قدرت جهان اسلام که رعشه بر پیکر طاغوت ها و مستکبرین جهان انداخته و ایزدمنان در کلام الله مجید حکیمانه فرموده است که سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی کند مگر آنکه خودشان بخواهند. ﴿ إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ﴾ (الرعد/۱۱)

جوابی بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.